دوده یا کربن بلک ترکیبی از کربن و مواد آلی دیگر است که از سوختن ناقص هیدروکربن های سنگین به دست می آید.

به صورت دقیق تر این محصول فراید احتراق گاز فاز محدود شده است ولی با گسترش ذرات سوخت  پایدار مانند کک و سانسفرس و.. ممکن در هوا نفوذ کند.

دوده صنعتی یا همان کربن بلک یه ماده ی افزودنی بسیبار مهم برای لاستیک ها می باشد که الاستومرها را جهت بهبود خواص مکانیکی آنها  تقویت میکند.دوده  صنعتی که به شکل پودری مشکی رنگ است  که جهت محافظت در مقابل نور، رنگ دهی و افزایش خواص عبور دهی مورد استفاده قرار میگیرد. به غیر از استفاده در صنایع لاستیک سازی در چوهر پرینت، روکش یا پوشش، پلاستیک ها و رزین ها برای ایجاد خاصیت هدایت الکتریکی و در نهایت در پلیمر ها مورد استفاده قرار میگیرد.


دوده  صنعتی انواع مختلفی را داراست که  به آن ها در ذیل اشاره شده است:

N-539

N-339

N-220

N-683

N-347

N-234

N-772

N-375

N-326

N-660

N-550

N-330

دوده  N-539: دارای خواص ایجاده شده در لاستیک مانند: مقاوت بالا در برابر پارگی و کشش همچین قدرت تقویت کنندگی متوسط از کاربردهای آن میتوان به کابل سیم برق، تیوب و انواع شلنگ اشاره نمود.

دوده  N-347 , N-375 , N-339 : دارای  خواص ایجاده شده در لاستیک مانند: تقویت کنندگی زیاد و ضریب الاستسیته  و سختی  زیاد همچنین پروسس شدن عالی
از کاربرد های این دوده ها میتوان به عاج ماشین های سواری، قطعات هیدرولیکی ترمز و در محفظه ی باتری اشاره کرد.

دوده N-220:: دارای خواص ایجاده شده در لاستیک مانند: تقویت کنندگی بالا و مقاوم در برابر پارگی از کاربرد آن میتوان به عاج مخصوص تایر های جاده های ناصاف اشاره  کرد.

دوده  N-683: دارای خواص ایجاده شده در لاستیک مانند: کشش بالا، افزایش دهنده مقاومت سایشی، مدولوس بالا و قابلت ارتجاع زیاد و کاربرد آن استفاده در انواع تیوب می باشد.

دوده  N-330: دارای خواص ایجاد شده در لاستک مانند داشتن تقویت کنندگی زیاد، پروسس خوب و ضریب الاستیسیته متوسط می باشد و از کاربرد های آن میتوان به نخ تایر،قطعات اکسترودی،عاج و لاستیک تایر اشراه کرد

دوده  N-550: دارای خواص ایجاد شده در لاستیک مانند تقویت کنندگی متوسط تا زیادف تورم کم، اکستروژن راحت، ضریب الاستیسته ی زیاد می باشد و از کاربرد های آن می توان به اسکلت تایر، رویه ی داخلی تایر، تیوب، جداره ی تایر و لوله ی لاستیکی اشاره نمود.

دوده  N-660: دارای خواص ایجاد شده در لاستیک مانند تقویت کنندگی متوسط، ضریب الاستیسته ی متوسط،خمش خوب و مقاومت در برابر فرسایش نام برد و از کاربرد های ان میتوان به تخت کفش، رویه داخلی تایر، جداره ی تایر شلنگ لاستیکی و اسکلت تایر اشاره کرد.

دوده  N-772:  دارای خواص ایجاد شده در لاستیک مانند تقویت کنندگی کم، ساختمان کوچک وبا قدرت جهندگی بالا و از کاربد های آن می توان به  تسمه پروانه، لاستیک هواپیما و مورد مصرف در قطعات حساس به فشار نام برد.

پیگمنت دوده  در صنعت پلاستیک مستربچ سیاه دارای تقاضای زیادی می باشد دلیل این تقاضا در این بازار وجود پیوند واندروالسی و الکترواستاتیک بین ذرات ریز کربن سیاه می باشد که ذارت به هم چسبیده توده ی مشکی رنگی را تولید میکند.

<دیدگاه خودتون رو درباره این پست بنویسید و به ما در بهبود یافتن مطالب کمک کنید>

“برای تهیه دوده با شماره های زیر تماس بگیرید:

متحملیان
۰۲۱-۸۸۱۰۴۶۰۰
۰۹۱۲۵۳۷۴۳۹۷
حسن پور
۰۹۰۳۵۸۸۰۹۷۰″

کربن بلک یا دوده چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما