پی وی سی یا پلی وینیل کلراید یا فرمول مولکولی  (C2H3Cl)n نوعی پلاستیک پرکاربرد است و در شرایط امروز دنیا پی وی سی یکی از مهم ترین و ارزشمند ترین مواد پتروشیمی است که به طور عمومی بیش از ۵۰% آن در ساختمان سازی استفاده میشود و دلیل این کاربرد ارزان بودن پی وی سی و سر هم بندی ساده آن می باشد.

در سال های اخیر پلی وینیل کلراید جایگزین مواد سنتی ساختمان سازی نظیر چوب، سفال و سیمان گشته است و با گذشت زمان بیم آن می رود که این ماده پرکاربرد و ایده آل در ساختمان سازی رابطه ایی با هزینه این ماده برای محیط زیست طبیعی و انسانی وجود داشته باشد.
موارد بسیاری از کاربرد پی وی سی  وجود دارد که به تعداد انداکی از آن در اینجا اشاره میکنیم: توپ ها بازی سبک وزن، لوله کشی،لوله،علامت مغناطیسی کارت ها، کیف های ارزان و…

همچنین این ماده ماده ای ست که اغلب  برای لوله کشی آب و فاضلاب مورد استفاده قرار میگیرد و دلیل این امر این است که این ماده ارزان و انعطاف پذیر میباشد.


تاریخچه:

پی وی سی به طور اتفاقی در دو موقعیت کوچ در قرن ۱۹ کشف شد.نخستین بار در سال ۱۸۳۵توسط هنری ویکتور رگنالت و در سال ۱۸۷۲ به وسیله اوگن بومان که هر دو موقعیت پلیمر زمانی نمایان شد که جامد سفید رنک داخل فلاسک وینیل کلراید در معرض نور آفتاب قرار گرفت.

<دیدگاه خودتون رو درباره این پست بنویسید و به ما در بهبود یافتن مطالب کمک کنید>

“برای تهیه PVC با شماره های زیر تماس بگیرید:

متحملیان
۰۲۱-۸۸۱۰۴۶۰۰
۰۹۱۲۵۳۷۴۳۹۷
حسن پور
۰۹۹۲۳۷۸۸۷۰۴”

پی وی سی چیست؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما