به گزارش نیپنا به نقل از پایگاه اینترنتی پلاستیک نیوز یوروپ (plasticsnewseurope)، هیئت مدیره شرکت کووسترو آلمان (Covestro) به تازگی سرمایه گذاری یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون یورویی برای ساخت یک مجتمع ۵۰۰ هزار تنی متیلن دی فنیل دی ایزوسیانات (MDI) در سایت بی تاون (Baytown) تگزاس را تایید کرد.

این پروژه با هدف افزایش ظرفیت تولید محصول یادشده در منطقه بزرگ تجاری آمریکای شمالی، موسوم به نفتا (NAFTA)، به ۷۴۰ هزار تن در سال اجرایی می شود.

این اقدام بزرگترین سرمایه گذاری یکجا (single investment) در تاریخ این شرکت به شمار می رود. انتظار می رود تولید در ماه آوریل سال ۲۰۲۴ میلادی کلید بخورد. با توسعه بیشتر، کووسترو فرصت خواهد یافت تا یک مجتمع کوچک ۹۰ هزار تنی خود در این سایت را تعطیل کند.

بنا بر اعلام این شرکت، طرح توسعه ای یادشده کووسترو را تا سال ۲۰۲۴ میلادی به پیشرو افزایش ظرفیت در این حوزه در منطقه تبدیل می کند.

این شرکت آلمانی افزود: با رسیدن این پروژه به مرحله بهره برداری، بی تاون با قوت بیشتر جایگاه خود به عنوان پیشگام افزایش ظرفیت جهانی را تثبیت خواهد کرد.

مارکوس استایلمن، مدیر عامل کووسترو، می گوید: تقاضا برای متیلن دی فنیل دی ایزوسیانات در پیش بینی های آتی همچنان با رشد همراه خواهد بود و چشم انداز نرخ بهره برداری از ظرفیت (capacity utilisation rate) نیز امیدوار کننده است.

سرمایه گذاری آلمان برای ساخت یک مجتمع ۵۰۰ هزار تنی متیلن دی فنیل دی ایزوسیانات در تگزاس می کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما